U proteklom vikendu odigrane su tri utakmice 15. kola Treće lige – Jug, a bez većih iznenađenja pobjede su ostvarili timovi Budve, Sloge Stari Bar i Akademije.

Ekipa Orjena je bila slobodna u ovom kolu.

fk akademija

Akademiji bodovi na Cetinju

SUDIJE

Glavni sudija: Vasilije Martinović, I pomoćnik: Pavle Vukadinović, II pomoćnik: Danilo Roganović, Kontrolor suđenja: Dragan Borozan, Delegat: Lazar Macanović

CETINJE SASTAV

CETINJE: Luka Đurović (G) – Igor Drašković (C) – Ivan Čolaković (68.Marković) – Nikola Drašković – Slavko Šušić🟨 – Filip Banović – Goran Vukićević – Kristijan Lalović(77.Moštrokol) – Suad Emini (46.Emini) – Balša Novović – Marko Ražnatović

Rezerve: Matija Moštrokol – Vladan Marković – Ilija Glogovac – Almir Begana

AKADEMIJA SASTAV

AKADEMIJA: Ensar Marshiq (G) – Gabrijel Rudović (46.Gentijan Rudović)- Latif Milla – Meris Pelinković – Ćamil Čaušić (46.Sadiković) – Edin Ficiq – Anđelo Rili🟨 – Ibrahim Voglić (66.Đenčić)- Nizar Goga – Muharem Aličković (C) – Andin Hoxha(66.Beganaj)

713-515

Ekipa Akademije je ostvarila  pobjedu od 5:0 protiv istoimene ekipe sa Cetinja, čime je osvojila tri boda i došla do ukupno 25 bodova, zauzimajući treće mjesto na tabeli sa samo dva boda manje od drugoplasirane  Sloge iz Starog Bara.

Na ovom meču, golove za Akademiju postigli su Voglić u 22. i 47. minutu, Senad Đenčić u 77. i 88. minutu, te Meris Pelinković u 81. minutua

fk sloga stari bar

Goman Barana Rakić teže povrijeđen

SUDIJE

Glavni sudija: Igor Dragović, I pomoćnik: Aleksandar Maslovar, II pomoćnik: Dalibor Milatović, Kontrolor suđenja: Ivan Bogdanović, Delegat: Dejan Đukić

SLOGA RADOVIĆI SASTAV

SLOGA RADOVIĆI: Nemanja Zoran (G), Ivan Mikijelj, Đorđe Vukajlović(78.Kraljević), Jovan Dragičević (C)🟨, Krsto Mačić, Luka Vuković, Stefan Milinić, Nebojša Basarabić, Bajram Krasnići (78.Darić), Rade Bauk(78.Šumar), Luka Đukić (32.Bogavac)

Rezervni igrači: Pavle Bogavac, Nikola Kraljević, Vasilije Darić, Nemanja Šumar

SLOGA STARI BAR SASTAV

SLOGA STARI BAR: Zoran Rakić (G), Veljko Mihaljević, Damjan Fuštić, Almin Balić, Malić Mucević, Aldin Ivačković, Adnan Ivačković(46.Bogdanović)), Ivan Lukolić (C), Senad Kaplanović(46.Davidović), Enes Habibović, Vojislav Jovanović

713-515

Starobarani su dominirali na terenu i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Golman Zoran Rakić, nažalost, doživio je tešku povredu tokom  utakmice. Prelom noge  i čeka  ga  duži  oporavak .

U prvom poluvremenu, Enes Habibović je postigao gol u 13. minuti, dok je Veljko Mihaljević   pogađao  dva puta  u 31. i 36. minuti.

U drugom poluvremenu, Mihaljević je još jednom bio strijelac u 48. minuti, a Bogdan Bogdanović je postigao  još jedan pogodak u 53. minuti.

FK BALKAN

Budva ubjedljiva protiv Balkana

U  utakmici na stadionu “Topolica”, gostujući tim Budve dominirao je nad domaćim sastavom Balkana, ostvarivši ubjedljivu pobjedu rezultatom 11:1.

Nikola Liješević i Stefan Božović bili su nezaustavljivi, postigavši po tri gola i doprinijevši  pobjedi svog tima.

Već u prvom poluvremenu Budva je stekla značajnu prednost od četiri gola, pokazujući svoju superiornost na terenu. U nastavku utakmice, mreža domaćeg golmana Miljana Popovića je još sedam puta pogođena, čime je Budva potvrdila svoju apsolutnu dominaciju i nedodirljivost u seniorskoj konkurenciji Južne regije ove sezone.

Počasni gol za Balkan postigao je Ernest Duraković u 76.minutu.

SUDIJE

Glavni sudija: Marko Marvučić, I pomoćnik: Denis Pavićević, II pomoćnik: Petar Dabanović, Kontrolor suđenja: Danijel Dević, Delegat: Danilo Kuč

BALKAN SASTAV

BALKAN: Miljan Popović (G), Ernest Duraković, Filip Konatar(60.Tahiri), Haris Hajdarović, Jovan Mrdak(40.Joha), Mario Barabaš, Luka Kojičić, Belmin Mehović (C), Emin Mehović(24.Truš)), Novica Martinović(60.Begzić), Amar Osmanović

Rezervni igrači: Rade Lemajić (G), Nuredin Tahiri, Zamo Begzić, Farik Joha, Aleksandar Truš

BUDVA SASTAV

BUDVA: Aleksandar Kulinović (G)(46.Božović), Jovan Kecojević, Deni Piranić, Nikola Liješević, Luka Medigović, Marko Stijepović(46.Kalajđžić), Stefan Božović, Aleksandar Bogdanović(46.Bogdanović), Marko Ćosić (C) (46.Šćekić), Vojin Dragović, Milo Ćetković

Rezervni igrači: Strahinja Božović (G), Uroš Vujičić, Danilo Dragićević, Nikola Kalajdžić, Kiyotaka Hosono, Nikola Balević, Luka Šćekić