Uncategorized

3.CFL – Qendra: Fitorja e Çelikës, Zabjelës, Olimpikut dhe Drezgës

Në xhiron e dhjetë të Ligës së Tretë Malazeze të Futbollit – Qendër janë luajtur pesë ndeshje, ndërsa një ndeshje nga xhiroja e tetë është luajtur si e mbetur. Skuadrat Zabjela, Čelik, Olympico, Čelik dhe Drezga fituan, ndërsa në ndeshjen e fundit Zeta ishte më e mirë se Fans United.

 

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FK ILARION000Loss
FK ZABJELO022Win

Officials

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Željko PejovićDarko GašićDanilo Spasojević
Luka Mićović
Marko Vukčević

 

ILARION: Đorđe Anđelić (G), Saša Raketić, Nikola Drakić, Filip Vukićević, Stefan Vukićević, Balša Šišević, Pavle Petričević (C), Bojan Vukićević, Darko Stajkić, Vuk Lukić, Radomir Drakić (54)

ZABJELO: Rijad Džafić (G), Andrija Gluščević, Jovan Miladinović, Aldin Muradbašić, Mirko Raičević, Vladimir Vratnica, Janko Dedić, Mario Gojčević, Miloš Knežević, Miloš Vukčević, Luka Petričević (C).

FK Zabjelo mposhti FK Ilarion jashtë shtëpisë me rezultat 0-2. Me këtë fitore Zabjelo fitoi tre pikë të reja dhe mbajti pozitën e pestë në tabelë.

Mirko Raiçkoviq dhe Jovan Miladinoviq ishin lojtarët kyç të Zabjelos, duke shënuar golat që sollën fitoren.

Zabielo tani ka gjithsej 16 pikë, ndërsa Ilarion mbetet në pozitën e 8-të me 7 pikë të fituara.

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
OFK TITOGRAD155Win
FK ZORA SPUŽ000Loss

Officials

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Saša TošićDarko IvanovićAleksa Džuver
Milena Vidić
Predrag Baucal

OFK TITOGRAD

3Jovan Kljajević 55', 85'
8Anton Gjonlekiq Midfielder I Forward 31', 60'
Jovan Dubljević 90+2'

 

OFK TITOGRAD: Anton Gjolaj (G), Bakir Dizdarević, Vasilije Đedović, Luka Lakušić, Stefan Radulović, Ognjen Vukašinović, Bogdan Čelebić, Jakša Baošić, Jovan Kljajević, Anton Gjonlekiq, Emir Spahić (C)

ZORA SPUŽ: Stefan Mrđenović (G), Filip Savković, Eldin Zećirović, Enis Hot, Đorđije Ajković, Igor Burić, Ervin Ćorović, Nebojša Jovanović (C), Ivan Perović, Bajram Adžović, Yuto Kato.

 

OFK Titograd dominoi fushën në ndeshjen ndaj Zorës nga Spuž, duke arritur një fitore bindëse 5-0. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të vendasve.

Dy golashënues për OFK Titograd ishin Jovan Kljajević dhe Anton Gjonlekiq, i cili tani kryeson listën e golashënuesve të ligës me 13 gola të shënuar. Jovan Dubljević shënoi golin e pestë për romantikët në kohën e fundit.

 

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FK RIBNICA111Loss
FK Olympico022Win

Officials

Delegat utakmiceSudije
Jovica KontićBalša Maraš
Đuro Radonjić
Filip Spasojević

FK RIBNICA

FK Olympico

 

RIBNICA: Emir Ajdarpašić (G), Ranko Otašević, Aziz Azemi, Ginji Watanabe, Kristijan Junčaj, Ajet Skenderović, Džemal Ramović, Nusret Beriša, Adin Škrijelj, Dražen Pejović, Savo Rolović (C)

OLYMPICO: Amil Krnić (G), Dominik Deda, Nikola Stanišić, Boris Novaković, Bojan Lalić, Nikola Matanović, Marjan Nikač, Marjan Koroš, Amar Zećirović, Mitar Đinović, Živko Kaljević (C)

 

Olympico fitoi pikët e para të sezonit duke mposhtur Ribnicën në vizitë me rezultatin 1-2. Golat për Olimpion u shënuan nga Nikola Stanišić dhe Boris Novaković. Ribnica mbetet pa pikë, duke qëndruar në fund të tabelës.

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
Fans United000Loss
Zeta033Win

Officials

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Milan BulatovićMilan BulatovićAleksa Džuver
Boris Mijović
Nemanja Petrović

Zeta

 

FANS UNITED: Matija Đurović (G), Miloš Ćetković, Boris Boljević (C), Boban Nišavić, Pavle Kovačević, Aoi Nishide, Stefan Avedisović, Milić Popović, Boris Stijepović, Andrija Mugoša, Nikola Radenović

ZETA: Danilo Raičević (G), Pavle Mugoša, Kristijan Filipović, Vule Vujačić (C), Sreten Peruničić, Damjan Kukuličić, Stefan Krstović, Bojan Matanović, Balša Radusinović, Aleksandar Krstović, Danijel Bečić.

 

Në ndeshjen e fundit të xhiros së 8-të, e cila u luajt dje, Zeta, kryesuesja aktuale në tabelë, fitoi larg Fans United. Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë dhe golashënuesi kryesor për Zetën ishte rezervisti Vuk Popoviq me dy gola, ndërsa në mesin e golashënuesve ishte edhe Ilija Puletić.

 

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FK ČELIK122Win
Crv. Stijena000Loss

Officials

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Miloš ŠaranovićMilan GoranovićAleksa Džuver
Boris Mijović
Nemanja Petrović

 

Čelik: Matija Adžić (G), Balša Goranović, Vasilije Šapurić, Lazar Mučalica (C), Petar Todorović, Lazar Kecojević, Dejan Janjić, Ivan Petrušić, Risto Mirković, Ivan Toljić, Filip Vuković

OFK Titograd: Luka Đurašković (G), Edison Avdijaj, Nemanja Raspopović, Aleksa Tomašević, Aleksandar Krstović, Aleksandar Vuković, Filip Vuković, Stefan Ivanović, Kuštrim Arifi, Miloš Pejurić, Dušan Lakušić (C)

 

Skuadra e Çelikës triumfoi në derbin e xhiros së 10-të ndaj Crvena Stijenës me rezultat 2-0. Golashënuesit për Çelikun ishin Balsha Goranovic dhe Petar Todoroviç. Kjo ishte humbja e parë e Crvena Stijenës në këtë kampionat. Çelik tani ka 19 pikë, ndërsa Crvena Stijena dhe OFK Titograd ndajnë vendin e dytë në tabelë me 20 pikë.

 

vs

Results

Team1st Half2nd HalfGoalsOutcome
Drezga477Win
FK KARIOKE022Loss

Officials

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Predrag StojanovićDarko IvanovićDamjan Vidić
Petar Stanišić
Vidak Maraš

 

DREZGA: Aleksa Maraš (G) Saša Đurišić Luka Pejurić Milovan Vlahović Jovan Džaković Nikola Dobrović Bojan Lazarević Nikola Petrović Željko Zlatičanin Lazar Martinović (C) Omar Lekić

KARIOKE: Ljubomir Lješković (G) Ervin Bojadžić Balša Janković Nemanja Đurović Amer Markišić Anel Markišić Dino Huremović (C) Nemanja Šalgo Andrija Damjanović Matija Vukoslavović Vasilije Mijović.

Drezga ka arritur një fitore bindëse ndaj Kariokes me rezultat 7-2. Golashënues për Drezgën ishin Dobrović, Lazarević, trefishuesi Martinović dhe Zlaticanin shënuan dy gola. Mijović dhe Amer Markišić shënuan golat për Karioke.

 

Tabela

PosTeamPGDPts
12210359
2224550
3224645
4214041
5212436
6212135
7221235
821126
922-4722
1021-5716

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *