Uncategorized

ALEKSANDAR VUJAČIĆ: DJENJ PO LUAJN SHKELQYER, SHKRIJELJ NDER LOJTARET MË TË MIRË TË LIGJËS

 

Aleksandar Vujacic, kapiteni dhe gjuajtësi i parë i Mariners, aktualisht është duke u rikuperuar nga një lëndim. Në shtatë raunde të luajtura për Mornarin, ai shënoi katër gola.

 

Gjatë karrierës së tij dy herë ka qenë kampion i Malit të Zi dhe dy herë ka fituar Kupën e Malit të Zi me skuadrën Buduçnosti.

 

 

 

Name
Aleksandar Vujačić
Nationality
mneMontenegro
Current Team
FK MORNAR

Meridjanbet 1 .CFL

SeasonTeam AppearancesWin RatioDraw RatioLoss Ratio
23/24FK MORNAR41401316.6750.0033.330

 

Ai luajti për OFK Petrovac, Buducnost, Dynamo Brest, PT Prachuap FC dhe Balzan FC. Me popullarin Vujo bisedojmë për procesin e rikuperimit nga dëmtimi, kur ai pret rikthimin në fushë dhe të tjera që lidhen me Marnarin.

 

“Sa i përket lëndimit, është një dëmtim i gjurit që e kam marrë në ndeshjen me Rudarin më 2 shtator. Fatmirësisht nuk do të kem nevojë për operacion, por do të duhet pak më shumë për t’u shëruar siç duhet.

“Çdo ditë punoj sipas programit, forcoj këmbën dhe shpresoj të jem gati për të filluar përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit”.

Si i shihni këto rezultate të shkëlqyera të arritura nga Mornar?

 

“Djemtë janë duke luajtur shkëlqyeshëm, nga ndeshja në ndeshje ne luajmë futboll më të mirë dhe i dëshmuam të gjithë ligës se jemi një ekip që meriton respekt dhe po lufton për kryesimin e tabelës.

Ndeshja e Goricës me Buduçnostin në xhiron e radhës nuk do të jetë e lehtë, por Buduçnostit i kemi shkaktuar shumë probleme në dy ndeshje në shtëpi dhe nuk kam dyshim se nuk do të jetë kështu edhe në fundjavë. Ne po shkojmë për një rezultat pozitiv, sigurisht”.

 

Kush mendoni se janë favoritët kryesorë për të fituar kampionatin dhe a mund t’i bashkohet Mornarit në luftën për Europën?

 

“Epo, favoritët kryesorë janë dy skuadrat që janë aktualisht në dy pozitat e para, do të jetë një luftë deri në fund, dhe Mornar, natyrisht, ka ambicie dhe cilësi për të fituar atë vend që do të na çojë në kualifikimet për Europën”.

 

Cili lojtar mendoni se është surpriza më e këndshme e ligës këtë sezon?

 

“Epo, surpriza më e këndshme është shoku im i skuadrës Demir Škrijelj, të cilin e ringjalli shefi i stafit profesional, Zoran Gjurašković. Mund të them lirisht se është lojtari ynë më i mirë në këtë pjesë të parë të kampionatit, dhe jo vetëm i yni, por mendoj se është edhe ndër më të mirët në të gjithë ligën së bashku me disa lojtarë të tjerë. Djaloshi ka cilësi joreale, por edhe vazhdimësi, gjë që është shumë e rëndësishme si për ne ashtu edhe për karrierën e tij”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *