TOP VIJESTI

Blamaža u Hrvatskoj: Osijek ispao od Kizilžara, navijači tražili ostavku od Bjelice

Kazahstanci slavili u Gradskom vrtu – 2:0

Doneo je Osijek iz Kazahstana pobedu od 2:1, ali mu ona nije bila dovoljna za prolazak u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije. Ozbiljnu blamažu u revanš meču na Gradskom vrtu doživela je ekipa Nenada Bjelice pošto je poražena od Kizilžara sa 0:2 i tako večeras okončala svoje učešće u evrokupovima za ovu sezonu.

Osijek je očigledno olako shvatio revanš, pa je krenuo prilično opušteno, napadao, promašivao šanse, pa je drugih 45 minuta dočekao aktivan rezultat. Gosti su odmah zapretili preko Jakoleva, ušlo se u otvorenu borbu, a onda je usledio šok u 62. minutu koji je potpuno promenio dešavanja na terenu

Nakon centaršuta sa desne strane u kaznenom prostoru domaćina najbolje se snašao Giorgi Ivanijadze i anulirao prednost Hrvata iz prvog meča. Goste je to dodatno osokolilo i motivisalo, a devet minuta kasnije usledio je novi šok na Gradskom vrtu. Strelac je bio Musa Kone na centaršut Bušmana.

Menjao je Bjelica, gurnuo sve karte u napadu. Najbliže pogotku bio je Dion Drena Beljo, ali su ga Kazahtstanci uspešno izblokirali. Kolika je ovo zapravo blamaža govori i činjenica da se Kizilžar nalazi tek na 12. mestu svog šampiona, odnosno samo tri boda od opasne zone nakon 15 prvenstvenih kola, pa stoga i ne čudi što su navijači Osijeka posle meča tražili ostavku od šefa struke Nenada Bjelice.