Uncategorized

BUDVA ME VËSHTRI MUND AKADEMINË, CETINJE MË MIRË SE SLOGA

FK Cetinje -FK Sloga Radovići

 

Cetinje mposhti Slogën nga Radoviqi me rezultat 3-2. Pjesa e parë u mbyll 2-2. Golat për Cetinjen i shënuan Nikola Konjeviq dhe Kristijan Lalović, ndërsa për Slogën shënuan Stefan Milinić dhe Jovan Dragićević. Golin e fitores për Cetinjen e shënoi Deni Piranić në pjesën e dytë..

 

FK Akademija - FK Budva

 

Në Ulqin është zhvilluar derbi ndeshja e xhiros së 8-të të Ligës së Tretë Malazeze të Futbollit – Jug. Budva e favorizuar e pati të vështirë të fitonte në momentet e fundit të ndeshjes. Pjesa e parë u mbyll pa gola dhe Ibrahim Vogliq kaloi në avantazh vendasit në minutën e 56-të. Stefan Moračanin barazoi në 1-1 në minutën e 61-të dhe Ćamil Čaušić kaloi në avantazh Akademinë për herë të dytë në minutën e 66-të. Stefan Moračanin barazoi rezultatin në minutën e 69-të, dhe Ivan Rackovic shënoi një gol në minutën e 86-të për t’i sjellë fitoren Budvës.

 

FK Sloga Stari Bar - Orjen

Sloga S.B

 

Fitorja bindëse e Sloga Stari Bar në takimin me Orjenën. Tre lojtarë shënuan nga dy gola: Bogdana Bogdanović, Enes Habibović dhe Gabrijel Rudović, si dhe Nikola Ljuljić u fut në listën e golashënuesve.

 

 

PosTeam
1
2
3
4
5

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *