Odigrane su četiri utakmice u Drugoj crnogorskoj fudbalskoj ligi (2. CFL).

Otrant je bio bolji od Koma na stadionu “Zlatica”, Bokelj je slavio protiv Berana, Lovćen i Internacional su odigrali neriješeno  na Trening kampu FSCG, a također je bilo neriješeno na utakmici između Igala i Grblja.

Utakmica između Iskre i Podgorice je odložena zbog reprezentativnih obaveza .

Premium Banner

Premium Banner gives you a wide range of styles and options that you will definitely fall in love with
Sudije

Glavni sudija: Nenad Čađenović, I pomoćnik: Jovan Došljak, II pomoćnik: Božidar Šćekić, Četvrti sudija: Dejan Cimbaljević, Kontrolor suđenja: Blažo Ćetković, Delegat: Haris Mulalić.

Lovćen sastav

Lovćen:
Vuko Vujović, Luka Drmač (Od 46. Savo Stojanović), Danilo Bracanović, Andrija Vujičić (86.Nikola Draganić), Balša Radović, Tatsuto Sensui (46.Benjmin Kacić), Nikola Tripković, Vuko Vicković, Risto Vujović, Igor Marković, Filip Vujović.

Rezervni igrači za Lovćen:
Petar Kustudija, Savo Stojanović, Benjamin Kacić, Ilija Radunović, Borko Tomašević, Miloš Radunović, Nikola Draganić, Nikola Perović, Vladan Kaluđerović.

Internacional sastav

FK Internacional:
Milovan Vujisić, Ryo Omori, Takumi Yanagizawa, Matija Košanin, Balša Bulatović (82.Vedada Turusković), Zarija Kumburović, Adil Adžović🟨, Lazar Rakočević, Đorđe Mujović🟨 (90. Miloš Popović), Jovan Mališić🟨, Marko Mujović.

Rezervni igrači za FK Internacional:
Marjo Camović, Vedad Turusković, Nemanja Davidović, Miloš Popović, Aleksa Vlahović, Bojan Janjušević.

Utakmica između Lovćena i Internacionala na Trening kampu FSCG završena je neriješenim rezultatom, a opšti  utisak sa utakmice je da je Internacional bio bolji u prvom poluvremenu, dok su Cetinjani dominirali u drugom poluvremenu, posebno u zadnjih pola sata.

Internacional je stekao prednost golom japanskog internacionalca Ryo Omorija. Međutim, Balša Radović je uspio izjednačiti rezultat u 71. minuti. Isti igrač je imao veliku priliku za postizanje gola u zaustavnom vremenu, ali nije uspio da  iskoristi priliku, nakon greške jednog od štopera Internacionala.

Sudije
1
Glavni sudija: Lazar Čađenović, I pomoćnik: Vojin Ostojić, II pomoćnik: Ivan Klačar, Četvrti sudija: Velimir Novović, Kontrolor suđenja: Veselin Radunović, Delegat: Radovan Tomović
Bokelj sastav

Bokelj:
Stefan Spasojević (G) (90+3 . Aleksej Tešović), Eiki Mori, Marko Bojović (Vladan Kordić), Drago Bumbar🟨, Stefan Mršulja, Nikola Vukotić, Lazar Pajović (C)(77.Adama Jarju), Fatih Muković (77.Bogdan Rašo), Žarko Vilotijević, Dejan Pepić (74. Petar Skleneder), Igor Poček.

Rezervni igrači za Bokelj:
Aleksej Tešović (G), Adama Jarju, Dragan Mirković, Balša Ćetković, Bogdan Rašo, Vladan Kordić, Nebojša Obradović, Uroš Vukčević, Petar Sklender.

Perović, Vladan Kaluđerović.

Berane sastav

Berane:
Zoran Aković (C) (G), Vasilije Martinović, Matheus Felipe Costa Do O, Ericky Gabriel Alves Barreto Carneiro, Uroš Bulatović🟨 (67.Luka Rmuš), Đorđe Magdelinić (46.Vasilije Osmajlić), Matija Anđić, Matija Ivanović, Vuk Vulević (58.Viktor Kuč), Nikola Tmušić🟨(58.Mihailo Lončar), Nikola Đukić (46.Darjan Sušić).

Rezervni igrači za Berane:
Filip Babović (G), Darjan Šušić, Maksim Đukić, Nemanja Tmušić, Luka Rmuš, Vasilije Đukić, Mihailo Lončar, Vasilije Osmajlić, Viktor Kuč.

Bokelj je savladao ekipu Berana u Kotoru rezultatom 3:1.

Beranci su prvi poveli golom Vulevića u 7. minuti.

Tada na scenu stupa Dejan Pepić, koji poravnava rezultat u 44. minuti. U drugom poluvremenu, u 47. minuti, Pepić postiže drugi gol s bijele tačke i sa ovim dva postignuta danas stiže do cifre od 15 datih golova u prvenstvu.

Marko Bojović u 63. minuti postavlja konačan rezultat utakmice 3:1 na asistenciju Igora  Počeka.

U nedelju će se održati veliki derbi između Otranta Olympic-a i Bokelja u Ulcinju.

Ove dvije ekipe su trenutno prvoplasirane u prvenstvu, a utakmica će se odigrati u okviru 25. kola 2.CFL.

Sudije

Glavni sudija: Manojlo Sekulić, I pomoćnik: Marko Gojković, II pomoćnik: Dragan Vujović, Četvrti sudija: Marko Ćupić, Kontrolor suđenja: Dejan Pajović, Delegat: Sabahudin Bekto

KOM sastav

Kom:
Demir Adrović (G), Tejiri Moses Opeke (46. Petar Barac), Emmanuel Chijugba Amadi (75. Stefan Vulanović), Vladimir Perišić, Damir Adrović, Charles Chinedu Ezeh, Vuk Ajković (33. Boško Ljumović), Martin Đukanović(46. Petar Radičković), Marko Kažić (C), Andrija Radonjić (84. Luka Mihaljević), Jovan Peličić.

Rezervni igrači za Kom:
Vlado Vojinović (G), Petar Barac, Jovan Mićković, Luka Mihaljević, Denis Ljuljanović, Stefan Vulanović, Boško Ljumović, Predrag Radičković, Petar Radičković.

OTRANT sastav

Otrant-Olympic:
Jasmin Agović (G), Valjmir Nafiu🟨(69.Marko Burzanović), Stefan Vico, Miloš Mugoša, Mladen Marstjepović🟨(87. Adnan Alibegu), Ayumu Nishimura, Filip Kalačević (87.Edin Karamanga), Anđelo Rudović (Bojan Marstijepović) (C), Halil Muharemović (83. Endrit Sefa), Balša Banović, Hiroki Harada.

Rezervni igrači za Otrant-Olympic:
Arben Mećikukić (G), Adnan Alibegu, Edin Karamanaga, Edin Đečbitrić, Milun Joković, Marko Burzanović, Elvin Marseni, Endrit Sefa, Bojan Marstijepović.

Otrant Olympik je odigrao izuzetno dobru utakmicu u proljećnom dijelu sezone, ostvarivši sigurnu pobjedu rezultatom 3:0 protiv ekipe Koma.

Izgleda da je Jasmin Muharemović u odličnoj formi jer je danas postigao dva gola u 25. i 79. minuti, čime je ukupno postigao 9 golova u prvenstvu. U listu strijelaca se također upisao i Japanac Nishimura.

Derbi protiv Bokelja u nedjelju u Ulcinju već izaziva veliko zanimanje, jer se traži već karta više za utakmicu.

Sudije

Glavni sudija: Mladen Gospić, I pomoćnik: Mirsad Pepić, II pomoćnik: Samir Krnić, Četvrti sudija: Mihailo Milošević, Kontrolor suđenja: Dobrilo Malidžan, Delegat: Milan Pavićević

IGALO sastav

Igalo:
Šaban Kolić (G), Boško Dujović, Jovan Popović, Siniša Stanisavić, Nihad Balić (74. Nikola Kosać), Ivan Mićunović, Vuk Matejić, Marko Ivanović (C), Aleksandar Đukanović, Miloš Đurđević (78.Petra Đurković), Stefan Dajević (62.Nelson Cordoba).

Rezervni igrači za Igalo:
Božidar Matejić (G), Ivan Alejandro More, Uroš Vesić, Matija Popović, Petar Đurković, Boško Borovnica, Nelson Augustin Cordoba, Nikola Popović, Nikola Kosać.

Grbalj sastav

Grbalj:
David Bjelica (G), Uroš Jovanović, Jovan Vujović, Sava Milić, Veljko Radenović, Branislav Janković 🟨🟥(C), Bojan Pavićević🟨, Marko Đukanović, Jovan Batuta, Milan Damjanović, Nikola Stanišić.

Rezervni igrači za Grbalj:
Ivan Božinović (G), Novak Kovačević, Darko Grozdanoski, Marko Dragićević, Mihailo Jevremović, Matija Uskoković, Đorđe Ercegović, Vasilije Čavor, Miloš Vučetić.

Igalo i Grbalj su odigrali utakmicu u kojoj su podijelili bodove.

Iako je pobjeda mogla otići na jednu ili drugu stranu, nije bilo sreće s realizacijom “zicera” za obje ekipe.

Strijelci nisu bili raspoloženi i precizni. Također, treba napomenuti da je ekipa Grblja od 54. minute igrala s igračem manje nakon što je njihov kapiten Branislav Janković dobio drugi žuti karton i bio isključen iz igre .