Futbolli evropian Top lajmet

MILOŠ DRINČIĆ FITUES I NDESHJES PER KERALA NE DUEL ME HYDERABAD FC

Në xhiron e tetë të Superligës së Indisë, Kerala Blasters e renditur e para në tabelë me ndërkombëtarin tonë Miloš Drinčić luajti kundër skuadrës Hyderabad FC, e cila ndodhet në vendin e 11-të në tabelë. Rezultati ishte 1-0 për mikpritësin, kujtojmë se Superliga e Indisë ka 12 klube.

 

Drinçiq e zgjidhi ndeshjen me golin e tij në minutën e 41-të të pjesës së parë. Goli i tij i solli fitoren Keralës dhe kështu ata ruajtën vendin e parë në tabelë me tre pikë të reja dhe gjithsej 16.

 

Miloš Drinčić po luan mirë në Indi, duke ofruar paraqitje të shkëlqyera për ekipin e tij.

 

Kerala Blasters po drejtohet nga pankina për sezonin e tretë nga trajneri i futbollit nga Serbia, Ivan Vukomanović, ai krijoi një ekip që është favorit kryesor për të fituar titullin këtë vit.

Nga lojtarët e huaj (në fushë mund të jenë 6 të huaj) janë Marko Lešković, mbrojtësi kroat, i cili dikur luante për Rijekën dhe Dinamon e Zagrebit, Dimitrios Dijamantakos, ish-pjesëtari i Olimpijakos dhe Karlsruhe, Adrijan Luna, një “dhjetëshe” e shkëlqyer. i cili është edhe kapiteni i ekipit, japonez Dajsuke Sakai dhe ganez Pepra.

Karriera e Ivan Vukomanović përfshin punën në Kerala Blasters, Apollon Limassol, Slovan Bratislava dhe Standard Liège.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *