Uncategorized

MULALIĆ KRYEGOI NDESHJEN NGA TRIBINA, NË FUSHË STEFAN DENKOVIQ SHALOI PËR BARAZIN E IGMAN

Futbollistët e Velezhit dhe Igmanit ndanë pikët në stadiumin Rođeni në xhiron e 18-të të Premierligës së Bosnjë-Hercegovinës, duke luajtur barazim 1:1.

Stefan Denkoviç e kaloi Igmanin në avantazh që në minutën e tretë, por i favorizuari Velezh arriti të barazojë në minutën e 88-të.

Kështu, Velež përfundon në pozitën e tretë para pushimit dimëror, ndërsa Igman mbetet në pozitën e parafundit.

Edis Mulalić na utakmici protiv Veleža (Foto: Screenshot)

Trajneri i Igmanit nga Konjiqi, Edis Mulaliq, sot nuk po e udhëheq skuadrën e tij në ndeshjen ndaj Velezhit nga Mostari.

Shkak për këtë është bërë kartoni i kuq që Mulaliq mori në ndeshjen e fundit ndaj Tuzla City.

Trajneri i Igmanit është suspenduar për një ndeshje, ndaj ndeshjen në Arena Rođeni e ndjek nga tribuna.

Për trajnerin me temperament nga Bosnja dhe Hercegovina, kjo nuk është hera e parë që drejton një lojë nga “vende të pazakonta”.

Kur ishte në Deçiq e drejtonte lojën edhe nga autobusi.

(Foto: Screenshot) sa društvene mreže X

Ndërsa drejtonte Željeznichar, ai e drejtoi lojën nga çatia e tunelit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *