U okviru 17. kola Treće lige – Centar, dosad je odigrano četiri  utakmice.

Derbi ovog kola bila je utakmica između prvoplasirane Zete i Zabjela. Zeta je upisala važnu pobedu i tako potvrdila status lidera lige.

Pobjede su upisali i Zora Spuž protiv Olympica  , OFK Titograd i Fans Junited koji su savladali Drezgu  odnosno Ćelik.

Sutra u završnici ovog kola je na programu utaskmica  Crvene Stijene i Ilariona.

Why us

FK Zora Spuž bolja od Olympica

17.kolo – Treća liga – Centar

Glavni sudija: Dragan Pejanović, I pomoćnik: Dejan Radunović, II pomoćnik: Stefan Popović, Delegat: Jovica Kontić

Početni sastav Zore Spuž:

Stefan Mrđenović
Filip Mitrović, Vasilije Šćepanović, Šćepan Barjaktarević (61.Obren Đilas), Božidar Antović
Nikola Babić, Matija Popović (78.Almin Alković), Vladislav Rogošić (45.Andrija Pavićević), Igor Burić (78. Nikola Mićković)
Nikola Jovanović, Ivan Perović(61.Dragan Jakovljević)

Rezervne igrači: Dragan Jakovljević, Obren Đilas, Andrija Pavićević, Amin Alković, Nikola Mićković

Početni sastav Olympica:

Dalibor Miletić
Amar Mujahodžić🟨, Kadrija Đokaj(56. Enes Adžović), Demir Kolenović (56.Mitar Đinović), Dominik Deda
Gojko Stajkić (85.Stefan Gačević), Boris Novaković(50.Filip Plumaj), Marjan Nikač🟨, Marjan Koroš
Amar Zećirović (50.Radovan Perović), Živko Kaljević

Rezervni igrači: Radovan Perović, Sanel Hodžić, Danilo Peruničić, Filip Plumaj, Stefan Gačević, Enes Adžović, Mitar Đinović, Predrag Matanović

U trećoj ligi – Centar je u okviru 17. kola fudbalski klub Zora Spuž ubjedljivo savladao Olimpik sa 9:0.

Strijelci za Zoru Spuž bili su:

Nikola Babić (22. i 59. minut), Nikola Jovanović (12. minut), Igor Burić (13. minut), Božidar Antović (46. minut), Šćepan Bajraktarević (4. minut), Filip Mitrović (7. minut) i  autogol Amara Mujahodžića.

Why us

Gardašević i Kljajević za pobjedu OFK Titograda

Glavni sudija: Milica Radulović, I pomoćnik: Matija Laličić, II pomoćnik: Božidar Škatarić, Kontrolor suđenja: Darko Gašić, Delegat: Filip Đukanović

Vladimir Marović, Nikola Matanović🟨 , David Berišaj, Stefan Radulović (60.Jovan Kljajević), Luka Lakušić(80.Jovan Dubljević), Takuto Hamazaki, Bogdan Čelebić(80.Vuk Pejović), Matija Gardašević (70. Abedin Hakšabanović), Ilija Kovačević, Jakša Baošić, Emir Spahić

Rezervni igrači: Petar Žugić, Damir Đoković, Jovan Dubljević, Luka Vukotić, Abedin Hakšabanović, Denis Krkanović, Jovan Kljajević, Vuk Pejović

Početni sastav Drezge:

Aleksa Maraš, Danijel Purić (60.Luka Pejurić), Saša Đurišić, Milovan Vlahović, Omar Lekić, Aleksandar Bošković 🟨 , Pavle Turković (75. Haris Krkanović), Nikola Dobrović (60.Bojan Lazarević), Željko Zlatičanin, Lazar Martinović(75.Nemanja Ljumović), Fran Ljucović (33.Jovan Džaković)

Rezervni igrači: Luka Pejurić, Jovan Džaković, Miloš Marković, Haris Krkanović, Balša Žarić, Bojan Lazarević, Nemanja Ljumović

OFK Titograd  je na domaćem terenu savladao ekipu Drezge sa 2:0  i time nastavio da prati vodeću Zetu na tabeli.

Prvo poluvrijeme na “Starom Aerodromu” je završeno sa minimalnom prednošću domaćeg tima – strijelac pogotka bio je Matija Gardašević u 38. minutu.

Drugi gol za pobjedu “Romantičara”  postigao je u 78. minutu Jovan Kljajević.

Zeta bolja u derbiju od Zabjela

Glavni sudija: Nikola Potpara, I pomoćnik: Nemanja Petrović, II pomoćnik: Aleksa Džuver, Kontrolor suđenja: Darko Ivanović, Delegat: Saša Tošić

Zeta - Vojislav Radusinović, Marko Mujović, Pavle Mugoša🟨 , Kristijan Filipović🟨(82. Aleksandar Krstović) , Sreten Peruničić, Stefan Krstović, Bojan Matanović, Ivan Đurović🟨 (73.Bakir Dizdarević) , Balša Radusinović🟨(73.Rade Drakić) , Aleksandar Krstović (82.Ilija Puletić), Danijel Bečić (58.Vuk Popović)

Rezerve: Danilo Raičević, Bakir Dizdarević, Aleksandar Krstović, Miloš Boljević, Denad Bašanović, Vuk Popović, Luka Jovićević, Ilija Puletić, Rade Drakić

U derbiju 17. kola Prve lige Crne Gore, koji je odigran na stadionu “Trešnjica” u Zeti, domaćin Zeta je pokazao da je trenutno kvalitetnija ekipa od rivala Zabjela.

Utakmicu je odlično otvorio Kristijan Filipovic pogocima u 20. i 24. minutu. U 25. minutu je smanjio zaostatak Zabjela Mirko Raičević.

Utakmica je praktično riješena kada je u 71. minutu Aleksandar Krstovic povisio na 3:1. Meč je potom potpuno okrenuo igrač koji je ušao sa klupe Zete  Rade Drakic. On je postigao dva pogotka u razmaku od četiri minuta, u 75. i 79. minutu za konačnih 5:1.

Fans United iznenadio Čelika..

Glavni sudija: Danilo Spasojević, I pomoćnik: Vidak Maraš, II pomoćnik: Balša Maraš, Kontrolor suđenja: Milan Goranović, Delegat: Matija Milačić

Fans United - Marko Damjanović, Lazar Darmanović🟨, Miloš Ćetković, Aoi Nishide(63.Matija Miranović), Milić Popović, Boris Tošković, Stefan Avedisović🟨, Boris Boljević🟨, Luka Lakić, Andrija Ćosović (90+2 Marko Kostić), Edin Koljenović (67.Miro Tomić)

Rezerve: Matija Đurović, Nemanja Novović, Nikola Radonjić, Miro Tomić, Marko Kostić, Balša Burić, Vladimir Vujošević, Matija Miranović

Čelik - Ivan Todorović, Nikša Drašković (60. Luka Mrvošević), Filip Vorotović🟨 (82.Nemanja Nenezić), Petar Todorović🟨, Petar Bubanja, Momčilo Grbović, Aleksa Međedović🟨, Risto Mirković, Lazar Kecojević, Filip Vuković🟨 (82. Andrija Goranović), Ivan Toljić

Rezerve: Marko Rabrenović, Luka Mrvošević, Andrija Goranović, Nemanja Nenezić

Fans Junajted je  savladao favorizovanog Čelik sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postignut je iz jedanaesterca kojeg je  realizovao Miro Tomić u drugom poluvremenu.

Posebno treba istaći da je Čelik od 77. minuta nastavio sa igračem manje u poļu, budući da je Pavle Todorović zaradio  crveni karton zbog drugog  žutog .

Ovo je već drugi kiks Čelika u nizu i sigurno ih to dodatno udaļjava od borbe za vrh tabele. Fans Junajted se po broju bodova izjednačio  sa Zabjelom na tabeli