Uncategorized

Rodrigo Faust-shënon gola edhe në Honduras (video)

Rodrigo Faust, sulmuesi argjentinas 28-vjeçar, i cili e nisi karrierën evropiane në FK Jezero nga Plava, i pëlqeu Jezero dhe aty luajti ndeshjet më të mira. Për FK Jezero, Faust shënoi 12 gola në 16 ndeshje.

 

Në atë kohë thoshin se nëse Fausti godet topin me kokë në zonën e rreptësisë, tashmë është “gjysmë goli”. Më vonë kaloi në OFK Petrovac, por nuk luajti aq mirë sa në divizionin e parë në Plavë (26 ndeshje – 8 gola).

 

Faust së fundmi shënoi një gol për klubin e tij aktual, Olancho FC, në një barazim 2-2 kundër UPNFM Lobos.

 

Olancho FC është një klub profesionist futbolli nga Juticalpa, Provinca Olancho, Honduras.

Olancho FC  garon në Liga Nacional de Futbol Profesional de Honduras (Liga e Parë). Olancho FC aktualisht zë vendin e 6-të në tabelë.

Përveç Faustit, Olancho FC ka edhe tre lojtarë të tjerë të huaj. Bëhet fjalë për Fabricio Silva, mbrojtës nga Uruguai, Azmahar Ariano, mbrojtës nga Panamaja dhe Agustin Auzmendi, sulmues, po ashtu nga Argjentina. Trajneri i skuadrës është Mauro De Giobbi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *