2. Liga e Malit të Zi Top lajmet

2.CFL: BARAZI NË DERBI, FITORJA E ISKRA-S DHE BERANE

Sot u zhvilluan katër ndeshjet e xhiros së 16-të të CFL-së, dhe në derbin mes Bokeljes dhe Otrant Olympic u ndanë pikët (1:1).

Berane bëri një ndeshje të papritur jashtë fushe kundër Igalit, ndërsa Iskra fitoi kundër Internacionalit.

Ndeshja ndërmjet Komos dhe Podgoricës përfundoi në barazim (1-1), ndërsa Grbalj mposhti Lovcenin nga Cetinja në ndeshjen e parë.

 

vs

Përfundime

Ekip1st Half2nd HalfGoalsPërfundim
IGALO000Loss
BERANE022Win

Zyrtarë

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Milan PavićevićBlažo ĆetkovićEmir Kuloglija
Ivan Klačar
Miloš Laličić

BERANE

2Vasilije Osmajlić 49', 58'
Emër
Vasilije Osmajlić
Shtetësi
mneMal i Zi
Ekipi i Tanishëm
BERANE

 

Skuadra e Beranës i befasoi të gjithë duke mposhtur në fushën e tyre Igalo të favorizuar. Momentet kyçe të ndeshjes kanë ndodhur në pjesën e dytë, kur në skenë ka hyrë e reja Vasilije Osmajlić.

Ky 18-vjeçar i të rinjve të Malit të Zi ka hyrë në fushë në fillim të pjesës së dytë, më saktë në minutën e 46-të. Nuk kaloi shumë dhe Osmajliq tregoi talentin e tij. Në minutën e 49-të ai shënoi golin e tij të parë dhe vetëm nëntë minuta më vonë, në minutën e 58-të, ai shënoi golin e dytë.

 

vs

Përfundime

Ekip1st Half2nd HalfGoalsPërfundim
ISKRA022Win
FK INTERNACIONAL000Loss

Zyrtarë

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Blažo JankovićRadenko CvijovićSamir Krnić
Vladislav Radenović
Vojin Vojinović

ISKRA

5Ognjen Rolović 71', 82'

 

Emër
Ognjen Rolović
Shtetësi
mneMal i Zi
Ekipi i Tanishëm
ISKRA

 

Tridhjetë vjeçari Ognjen Rolović tregoi se ende nuk ka harruar të tundë rrjetën kundërshtare. Kujtojmë golin e tij për Saburtalon ndaj Sheriff Tiraspol në kualifikueset e Champions League.

Sot ai ishte një lojtar kyç për skuadrën e Iskra, duke shënuar dy gola në minutën e 71-të (penallti) dhe 82-të. Ognjen deri më tani ka shënuar 7 gola për Iskra.

Kjo fitore e rëndësishme e ndihmon Iskra-n të largohet nga zona e rrezikshme e rënies. Pas 16 xhirove, Iskra ndodhet në vendin e 9-të në tabelë me 17 pikë. Vetëm 4 pikë i ndajnë nga mesi i tabelës.

 

vs

Përfundime

Ekip1st Half2nd HalfGoalsPërfundim
BOKELJ011Draw
FK OTRANT-OLYMPIC011Draw

Zyrtarë

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Aleksandar ZarubicaDušan CvijovićDavor Božović
Nikola Dabanović
Srđan Jovanović
Vladan Todorović

BOKELJ

FK OTRANT-OLYMPIC

5Nishimura Ayumu Forward 63'

 

Në derbin e xhiros së dytë të CFL League, Bokelj dhe Otrant Olympic ndanë pikët në një ndeshje që u mbyll me rezultat 1:1.

Otrant – Olympic u dobësua në këtë ndeshje për shkak se skuadra nuk kishte tre mbrojtës standardë: portierin Agoviq, portierin Redzhović dhe mbrojtësin e majtë Marstjepović.

Ulqini kaloi në epërsi me golin e njëzet e dy vjeçarit japonez Ayumu Nishimura. Por golin e barazimit e solli Fatih Mukoviç në minutën e 80-të, i cili i dhuroi një pikë të vlefshme skuadrës së tij.

Pas këtij turi, Bokelj është në vendin e parë të tabelës me 35 pikë, duke “i ikur” Podgoricës me 3 pikë. Otrant Olympic është në vendin e 3-të me 30 pikë, 7 më shumë se Grblje e vendit të katërt.

Emër
Fatih Muković
Shtetësi
mneMal i Zi
Ekipi i Tanishëm
BOKELJ
Emër
Nishimura Ayumu
Shtetësi
jpnJaponi
Ekipi i Tanishëm
FK OTRANT-OLYMPIC

 

vs

Përfundime

Ekip1st Half2nd HalfGoalsPërfundim
FK KOM011Draw
PODGORICA011Draw

Zyrtarë

Delegat utakmiceKontrolor suđenjaSudije
Bojan NedovićZoran GajevićDragan Vujović
Ivan Šarac
Miloš Vlahović
Nenad Čađenović

FK KOM

PODGORICA

 

Në ndeshjen mes Podgoricës dhe Komos, Podgorica ishte favorit, por ata nuk arritën t’i përmbushin pritshmëritë në fushë. Kom kryeson me golin e Mihaljeviqit në minutën e 48-të. Mirëpo, Petar Preleviq barazoi për Podgoricën në minutën e 76-të.

 

Emër
Luka Mihaljević
Shtetësi
mneMal i Zi
Ekipi i Tanishëm
FK KOM
Emër
Petar Prelević
Shtetësi
mneMal i Zi
Ekipi i Tanishëm
PODGORICA

 

 

 

Table

PosEkip
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *