3. Liga e Malit të Zi Top lajmet

Fitorja e Fans United në derbi, Goleada Zabjela

 

FK Zeta - FK ILarion

Zeta

 

Fitore rutinë për Zetën në fushatën drejt synimit të tyre përfundimtar, që është Liga e Dytë. Golashënues i dyfishtë ishte Ivan Šoć, ndërsa në listën e golashënuesve hyri edhe Blašo Radusinović.

 

 

FK KARIOKE - FK ČELIK

FK KARIOKE

FK ČELIK

4Dejan Janjić Midfielder I Forward 77'
7Nikola Lončar 90'
11Ivan Toljić 4', 41'

 

Celik fiton larg Kariok. Golat për Nikshiqin i shënuan Ivan Toljiq, i cili është dy golashënues dhe Nikola Lonçar e Dejan Janjiq. Golin e vetëm për vendësit e shënoi Jagoš Šcepanović.

 

FK Olympico - FK Drezga

FK Olympico

Drezga

 

Fitorja e Drezegës ndaj Olimpit larg. Golat u shënuan nga Nikola Dobroviq, dy golashënues i Drezgës dhe Milovan Vlahović, i cili shënoi golin e tretë për mysafirët. Shënues për vendësit ishte Gojko Stajkić.

FK Zabjelo - FK Ribnica

FK ZABJELO

3Mirko Raičević 11', 22', 44'
4Andrija Gluščević 47', 55'
Blažo Đzankić 23', 35', 40', 85'
Miloš Knežević 7', 20', 38'
Danilo Vujović 58'

FK RIBNICA

 

Goleada Zabjela kundër Ribnica rezultoi në një fitore 13-1, e cila përmirësoi ndjeshëm golavarazhin e Zabjelës. Blažo Đankić shënoi 4 gola, Mirko Raičević dhe Miloš Knežević nga 3 gola, Andrija Gluščević 2 gola dhe Danilo Vujović 1. Golin e nderuar për Ribnicën e shënoi Ajet Skenderovic.

 

FK Crvena Stijena - FK Fans United

Fans United

1Nikola Radenović 65'
5Aoi Nishide 45', 55', 85'

 

Në derbin e raundit, Fans United mposhti skuadrën e Crvena Stijene me rezultat 2-4. Aktori kryesor i ndeshjes është ndërkombëtari japonez Aoi Nishide, i cili bëri një lojë të shkëlqyer dhe shënoi tre gola. Golashënues për Fans United ishte edhe Nikola Radenović, ndërsa shënuan edhe Krstović dhe Vukčević. Kjo është humbja e dytë e Crvena Stijenës, ndërsa Fans United me këtë fitore po afrohet më shumë në krye të tabelës.

 

LISTA E SHOKETIT

RenditjeLojtarEkipGoals
1mneVuk Lukić11
2mneAnton Gjonlekiq11
3mneMirko Raičević10
4mneVuk Popović10
5mneLazar Martinović10
6mneBalša Radusinović10
7mneAndrija Gluščević9
8mneDanijel Bečić9
9mneAoi Nishide9
10mneDejan Janjić8
11mneAleksandar Krstović8
12mneRisto Mirković7
13mneŽeljko Zlatičanin6
14mneBoško Vukčević6
15mneBlažo Đzankić5
16mneJovan Kljajević5
17mneMiloš Knežević4
18mneAleksandar Vuković4
19mneVule Vujačić4
20mneAleksandar Raičković4
21mneNemanja Nenezić4
22mneBogdan Čelebić4
23mneNikola Dobrović4
24mneNebojša Jovanović4
25mneKristijan Filipović4
26mneTodor Raičković4
27mneNenad Maraš4
28mneIvan Toljić4
29mneAleksandar Krstović3
30mneNikola Babić3
31mneNikola Radenović3
32mneLazar Kecojević3
33mneDamjan Kukuličić3
34mneNikola Pejović3
35mneGojko Stajkić3
36mneIvan Kovačević3
37mneMomčilo Grbović3
38mneIvan Šoć2
39mneDarko Stajkić2
40mneEdison Avdijaj2
41mneNikola Matanović2
42mneBogdan Đuretić2
43mneMiloš Popović2
44mneSreten Peruničić2
45mneBojan Vukićević2
46mneBoris Stijepović2
47mneVladimir Vratnica2
48mneJovan Zejak2
49mneBojan Lazarević2
50mneMatija Gardašević2
51mneAldin Muradbašić2
52mneMario Gojčević2
53mneOgnjen Batrović2
54mneBoris Boljević2
55mneGinji Watanabe2
56mneBogdan Veljić2
57mneBalša Dubljević2
58mnePetar Čelebić2
59mneDušan Lakušić2
60mneNikola Lončar2
61mneLuka Lakušić2
62mneBalša Janković2
63mneNikola Stanišić2
64mneNemanja Šalgo1
65mneAjet Skenderović1
66mnePetar Todorović1
67mneDanilo Vujović1
68mneMilovan Vlahović1
69mneJagoš Šćepanović1
70mneKristijan Junčaj1
71mneAmer Markišić1
72mneVasilije Mijović1
73mneIlija Puletić1
74mnePavle Raičević1
75mneBoris Novković1
76mneAdin Škrijelj1
77mneJovan Dubljević1
78mneJovan Miladinović1
79mneStefan Ivanović1
80mneEldin Zećirović1
81mneNemanja Raspopović1
82mneLazar Darmanović1
83mnePetar Mitrović1
84mneIvan Đurović1
85mneLazar Mučalica1
86mneAndrija Mugoša1
87mneFilip Mijović1
88mneIgor Burić1
89mneMarko Strugar1
90mneJovan Đukić1
91mneAndrija Goranović1
92mneDuno Huremović1
93mneVladimir Vujisić1
94mneErvin Ćorović1
95mneĐorđije Spahić1
96mneMatija Miranović1
97mneStefan Avedisović1
98mneBoris Tošković1
99mneSuad Mujak1
100mneMiloš Vukčević1
101mneAndrija Damjanović1
102mneNikola Radonjić1
103mnePavle Petričević1
104mneDemir Đoković1
105mneFerid Fetić1
106mneIvan Perović1
107mneBalša Goranović0
108mneŽivko Kaljević0
109mnePavle Turković0
110mneBakir Dizdarević0

 

Table

PosEkipPWDLFAGDPts
1Zeta1110105945531
2FK ČELIK108114253725
3OFK TITOGRAD1072131102123
4FK ZABJELO107123883022
5Crv. Stijena1162328141420
6Fans United84132215713
7FK ILARION103162222010
8FK ZORA SPUŽ93151332-1910
9FK ADRIA33007439
10Drezga102172646-207

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *