Futbolli evropian Top lajmet

SOT LUAJNË: VUJNOVIQ – MERDOVIQ NË NDESHJE KONTROLLI

Gorica, skuadër e Superligës kroate, luajti një ndeshje kontrolli kundër skuadrës sllovene të kategorisë së dytë Radomlj dhe arriti një fitore bindëse me rezultatin 5-1 në fushë.

Reprezentuesi malazez Nikola Vujnoviç ka shënuar gol në minutën e 21-të, duke hapur një seri golash për mikpritësit.

 

Përveç Vujnoviqit, për Goricën, siç dihet, performon edhe Momçilo Raspopovic.

Në anën tjetër, në skuadrën e Radomlj-it është Marko Merdović, lojtar i huazuar nga klubi çek FC Slovacko. Marko Merdović më parë ka performuar për Grbalj dhe Rudar Pljeval.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *