INO. FUDBAL TOP VIJESTI

Tragedija Lalatovićevog Borca na Farskim ostrvima

Imao je Borac veliku prednost posle prvog meča u Modriči, na Farska Ostrva poneli su dva gola viška (2:0). Ali, u revanšu su u Toršavnu doživeli jednu od najvećih blamaža u istoriji kluba.

Očajni su bili izabranici Nenada Lalatovića protiv ekipe B36. Najpre je Egilson pogodio iz slobodnog udarca u 35. minutu, potom je Borac skrivio dva jedanaesterca, a oba puta je sa bele tačke precizan bio upravo Egilson, koji je Faranima doneo prednost od 3:0.

Prethodno su domaći ostali sa igračem manje, kad je u 44. minutu isključen Jakobsen, ali se to dogodilo i Borcu, posle drugog žutog kartona Gajiću u 53. minutu.

Banjalučani su preko Tatara koji je pogodio u 75. minutu smanjili na 3:1, čime su, ispostavilo se nešto kasnije, izborili produžetke. U dodatnih 30 minuta gosti su bili daleko bolji rival, ali im to nije pomoglo da postignu još jedan pogodak.

U penal seriji najpre je Eriksen promašio, ali su u četvrtoj i petoj seriji to učinili Borčevi prvotimci, Piščević i Subić, pa je B36 slavio prolazak u drugu rundu, gde će igrati protiv boljeg iz dvomeča Tre Fiori (San Marino) – Fola (Luksemburg).