Tokom vikenda odigrane su četiri utakmice 19. kola Treće lige – Sjever, pri čemu su tri pobjede ostvarile gostujuće ekipe Pljevalja, Ibra i OFK Borca.

Jedina pobjeda za domaće ekipe ostvarena je od strane ekipe OFK Gusinja.

Why us

OFK Borac bolji u gostima od Polimlja

Ekipa trenera Samir Fetića upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Polimlja od 0:6.

Borac je od prvog minuta nametnuo svoj ritam i igru kontrolisao tok utakmice. Već u 12. minutu pogodak kapitena Madžgalja  doveo je goste u vođstvo. Sredojević je  udvostručio je prednost u 12. minuti.

U nastavku susreta nastavljena je dominacija bjelopoljskog tima.

Strelci Adis Bahović u 51. minutu, Demir Sijarić u 60. minuti i drugi pogodak Sredojevića u 71. minutu  su doveli Borac do novog trijumfa. Krajnji rezultat   0-6  potvrdio je Aleksandar Raković u 72. minuti.

SASTAVI

POLIMLJE:

Petar Đurišić, Marko Čukić (kapiten), Ivan Šoškić, Ranko Veljić, Ervin Bajraktarević, Dalibor Drobnjak, Menal Malezić, Nikola Tomović, Darko Vučetić 🟨, Luka Stijović, Marko Stešević.

Rezerve: Nema

OFK BORAC:

Miloš Bulatović, Stefan Cvijović, Nikola Kuč 🏃‍♂️ /59.Kuč/, Adis Bahović, Vidoje Sredojević, Aleksandar Madžgalj (kapiten), Demir Sijarić, Aleksandar Raković, Miloš Šćekić, Luka Ralević🟨🏃‍♂️/61. Ađžić/, Alden Ramović

STRIJELCI

OFK Borac

Why us

Favorit Ibar prejak za Gusinje

SASTAVI

Gusinje:

Asmir Bajrović (golman), Džavid Dervišević, Eldar Koljenović, Daris Kolenović, Belmin Bektešević 🏃‍♂️ (45.Kolenović)🟨, Denijal Čekić (kapiten), Maid Čekić, Veselin Vujačić, Erik Selimaj 🏃‍♂️ (50.Bektašević), Elmir Hot, Anes Hot.

Ibar:

Berin Kalač (golman), Samed Pepić, Eniks Kriještorac🏃‍♂️ /60.Medo Juković/, Tatsuya Inoue, Dino Adrović, Tarik Čikić, Riad Bralić, Mirzet Murić🏃‍♂️ /61.Muslija Juković/ , Ajsel Murić (kapiten), Danis Sutović, Ilhan Hodžić.

STRIJELCI

Fudbalski klub Ibar, lideer na  tabeli, ostvario je ubjedljivu pobjedu nad Gusinjem rezultatom 0:5, u okviru jučerašnje utakmice.

Ibar je postigao prvi pogodak u 28. minutu preko Ilhana Hodžića.

Kapiten Ajsel Murić je povisio na 2:0 u 31. minutu.

Kriještorac i Bralić su  “tresli” mrežu u  59. i 62.  minutu.

Potom u 76. minutu   Medo Juković   postavio konačnih 0:5 za goste iz Rožaja.

Why us

Pljevlja u dobroj formi u proljećnom dijelu

Pljevlja su bila bolja u gostima od Petnjice  , Pljevljaci su došli u prednost u 14.minutu autogolom  Muratovića.

Miro Korać je izjednačio rezultat u 82. minuti, ali pobjedu Pljevljacima donosi Nikola Vojinović u zaustavnom vremenu, 90+1.

Pljevljaci – tačnije Marko Krstonijević nije iskoristio penal u 41.minutu.

SASTAVI

Petnjica:
Radovan Rakočević (golman), Mervan Ćeman🟨, Jovan Miladinović 🏃‍♂️ /62.Adrović/, Petar Kiselovski, Melid Agović🟨, Amer Agović, Huzeir Skenderović 🏃‍♂️ /46.Duraković/🏃‍♂️/76. Kujović/, Eris Babačić🟨, Denis Muratović, Emil Adrović (kapiten), Nikola Đukić 🏃‍♂️ /76 Vukanović/.

Pljevlja:
Aleksa Raonić (golman), Božidar Pejanović, Blagoje Pejanović, Ivan Pupović, Veljko Krstonijević, Božo Tošić, Lazar Čepić 🏃‍♂️ /70. Terzić/, Filip Bajić, Luka Šofranac, Marko Krstonijević (kapiten), Nikola Vojinović.

Why us

Gusinje iznenadilo Brskovo

SASTAVI

Sastav OFK Gusinje:

Danis Omeragić, Drilon Rugova, Muhamed Kolašinac, Jasmin Radončić, Atdhetar Cakaj, Luan Kukaj (kapiten), Dino Mulamekić, Meris Omeragić, Adil Mulamekić, Dženis Feratović, Muhamed Huseinović.

Sastav Brskova:

Aleksa Vlahović🏃‍♂️ /45.Bulatović /, Miodrag Đukić (kapiten), Nikola Vasović, Lazar Raonić🟨, Nikola Vujisić, Pavle Sekulić, Pavle Đukić, Danilo Zindović, Ognjen Vuković, Marko Zejak🏃‍♂️ /57.Bulatović/, Vuk Pandurica.

Gusinjani su napravili   mini – iznenađenje na svom terenu, savladavši favorizovano Brskovo rezultatom 3:0 u okviru današnjeg meča.

Utakmice  SE “otvorila”  rano golom Drilona Rugove u 14. minutu.

Sigurnu  prednost domaćinu  donosi    Muhamed Kolašinac pogotkom u 24. minutu.

Brskovo je pokušavalo da odgovori, međutim domaći su bili koncentrisani u odbrani.

May 20, 2024

Navijačka grupa "Horde zla" će dodijeliti nagradu Ismir Pintol za najborbenijeg igrača sezone FK Sarajeva crnogorskom defanzivcu Miomiru Đuričkoviću. Dodjela nagrade će biti na posljednjoj domaćoj utakmici sezone FK Sarajeva protiv Posušja u ponedjeljak, 17 sati.

Bokelj arhivirao i Podgoricu,  Perišić preuzeo  vrh liste strijelaca

May 19, 2024

Nova pobjeda Bokelja približila je Kotorane osvajanju prvog mjesta

Zeta bolja od ibra posle penal ruleta

May 18, 2024

Zeta je u prvom baraž meču za popunu Druge lige Crne Gore savladala Ibar nakon izvođenja jedanaesteraca.

Nova stranica istorije: Dečić šampion Crne Gore! Rudar posle 18 godina u Drugoj ligi !

Dečić je osvojio titulu. U niži rang takmičenja seli se Rudar iz Pljevalja, dok će u baraž mečevima za opstanak, igrati Mladost iz Donje Gorice i Jedinstvo iz Bijelog Polja.