Zeta bolja od ibra posle penal ruleta

Zeta – Ibar 0:0 (5:4 nakon penala)

Zeta je u prvom baraž meču za popunu Druge lige Crne Gore savladala Ibar nakon izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica je završena 0:0 nakon regularnog dijela, a dramatičan rasplet uslijedio je u izvođenju penala.

Ključni trenutak meča desio se u 45. minutu kada je igrač Zete Kristijan Filipović dobio drugi žuti karton i napustio teren, ostavljajući svoj tim u igračkom manjku za čitavo drugo poluvrijeme.

Ibar je stvorio nekoliko dobrih prilika, predvođen napadačem Medom Jukovićem, ali im je nedostajalo koncentracije da pretvore te šanse u pogotke.

Domaćin je uspio da izdrži navalu gostiju i dođe do jedanaesteraca.

U izvođenju penala, sigurni su bili Sreten Peruničić, Stefan Krstović, Bojan Matanović, Vuk Popović i Rade Drakić za Zetu, dok su za Ibar pogađali braća Juković i Globarević, ali Bralić nije uspio da savlada golmana Zete Danila Račevića.

Ibar  već 22.maja dočekuje u Rožajama Budvu, posle te utakmice biće sve mnogu jasnije,  ko su dva nova putnika za Drugu ligu Crne Gore.