TOP VIJESTI

TPCFL: Novi remi fudbalera Mornara pred svojim navijačima: Danilovgrađani do boda stigli u finišu utakmice

Mornar – Iskra: 1:1 (1:0)

Bar: Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 400.
Glavni sudija: Manojlo Sekulić (Podgorica), omoćnici:Nikola Radulović (Podgorica) i Ivan Bogdanović (Cetinje).

Strijelci: Vujačić u 3. minutu za Mornar – Sekulić u 72. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Pajović, Baošić (Mornar), Pavlović (Iskra).

Mornar: Vukčević, Кajević (od 15. minuta Bakić), Seratlić, Pajović, Cvijović (od 80. minuta Guzina), Sekulović (od 30. minuta Poček), Ćetković, Grbić (od 80. Muzurović), Vujačić, Baošić, Raičević.

Iskra: Кordić, Šahman, Кumburović, Jamamoto (od 88. minuta Vuković), Šaletić, Pavlović (od 67. minuta Кojašević), Sekulić, Vukotić, Tučević, Pešukić, Perović (od 67. minuta Najdanov).

Fudbaleri “Mornara” i danilovgradske “Iskre” igrali su večeras u Baru neriješeno 1:1, u utakmici 25. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaću ekipu je dvadesetak minuta dijelilo od cijelog plijena i osvajanja sva tri boda, ali su gosti bolju igru sredinom drugog poluvremena krunisali golom.

Barani su poslednji put na svom stadionu slavili još krajem avgusta prošle godine u petom kolu, kada su golom Marka Ćetkovića pobijedili plavsko Jezero.

Ljubitelji fudbala u Baru skoro osam mjeseci čekaju trijumf na svom stadionu, a večeras su bili blizu toga cilju..

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu ranim golom, već u 3. minutu kada je kapiten Aleksandar Vujačić poslije kiksa odbrane Iskre matirao Kordića.

U nastavku meča gosti su uzvratili preko Tučevića u 16. minutu, ali je golman domaćih bio na mjestu.

Poslije akcije Vujačića i Cvijovića, Barani su u 21. minutu pokušali da dođu du drugog gola bezuspješno, da bi gosti kako se bližilo poluvrijeme bili angažovaniji.

U 29. minutu Pavlović se našao u sjajnoj prilici poslije prodora Sekulića po desnoj strani, ali je njegov šut glavom završio preko gola.

Ipak, najbolju priliku na utakmici Danilovgrađani su propustili u 41. minutu kada je Mihailo Perović odlično šutirao sa desetak metara, a golman Stojan Vukčević bravuroznom intervencijom sačuvao svoj gol.

U nastavku se nije ništa ozbiljnije dešavalo na terenu, do izjednačujućeg gola.

Blagu terensku inicijativu, Iskra je krunisala u 72. minutu. Naime, neko od odbrambenih igrača domaćih je slabo procijenio akciju gostiju, a Balša Sekulić tu nepažnju iskoristio i poravnao na 1:1.

U finišu meča, Barani su mogli do novog vođstva, ali izgledne prilike nijesu iskoristili Poček u 77. minutu, odnosno Guzina i Vujačić u 90.  minutu.