TOP VIJESTI

Pobjede Rudara i Dečića

Fudbaleri Dečića ostvarili su drugu pobjedu na startu Prve crnogorske Meridianbet lige, ubjedljivo savladali Iskru kod kuće (3:0), nakon što su prije sedam dana slavili u Baru, protiv Mornara (1:0).

Bećiraj je bio strijelac prvog gola za Dečić

Dečić je savladao rivala iz Danilovgrada. Igor Ivanović je pogodio prečku udarcem sa 25 metara, prije nego što je Fatos Bećiraj, glavom u padu, na centaršut Pešukića sa lijeve strane, otvorio seriju u 27. minuta.

Drugi gol za ekipu Dečića postigao je Denković

Pola sata kasnije, Ivanović je lijepom asistencijom pronašao Stefana Denkovića, koji je pogodio i na drugom meču zaredom – u Baru je direktno donio pobjedu, u duelu sa Iskrom ovjerio trijumf svog tima.

Treći gol postiže Lazar Stanišić i to je konačan rezulatat

Konačan rezultat postavio je mladi Lazar Stanišić u 73. minutu. Stanišić je proslavio prvijenac u elitnom rangu skinuvši dres, a zaboravio je da je prethodno imao žuti karton – dobio je drugi, preskočiće narednu utakmicu.

Dečić je sa deset igrača bez većih problema sačuvao mrežu protiv indisponiranih gostiju, a mogao je i do četvrtog pogotka – Drešaj je pogodio stativu.

Gol odluke za Rudar postigao je Dušan Živković

Rudar – desetkovan koronavirusom, sa samo šest igrača na klupi, i bez trenera Nikića – slavi važnu pobjedu nad blijedim Mornarom (1:0), koji je bez bodova nakon 180 minuta.

Gol za pobjedu postigao je Dušan Živković u 68. minutu, nakon lijepe akcije na malom prostoru sa Japancem Haradom.

Živković je pogodio, a golman Azir Muminović izrastao u heroja – u 83. minutu efektno je odbranio penal Guzini. Prethodno je Živković oborio sa leđa Počeka.